Kategorie

Wykrywacz metali Garrett ACE 250


Wykrywacz Garrett ACE 250

Wykrywacz do testów otrzymałem w oryginalnym opakowaniu. Był to produkt prosto "z fabryki". Miałem tą przyjemność, że jako pierwszy dobrałem się do niego :). Rozpakowanie i złożenie wykrywacza jest proste. Wszystkie elementy elegancko ułożone w pudełku, pasują do siebie idealnie. Do złożenia nie trzeba używać siły, a po montażu wszystko dziwnym sposobem do siebie idealnie pasuje. Wykrywacz składa się z następujących elementów składowych:

- wysięgnik z elektroniką;
- wysuwana i regulowana rurka;
- sonda;
- śruba, uszczelki i nakrętki do mocowania sondy.

Wykrywacz jest wyposażony w dobrze zaprojektowany wyświetlacz, który informuje nas o trybach pracy, a także aktualnych ustawieniach. I tak dzięki temu możemy ustawić jeden z kilku trybów pracy wykrywacza:

- All-metal
- Jewelry
- Coins
- Custom
- Relics

Następnie widzimy ustawienia:

- wskaźnik zużycia baterii
- identyfikacja znaleziska
- głębokość zalegania monety
- poziom czułości wykrywacza
- aktualny tryb dyskryminacji

W trakcie pracy z wykrywaczem dysponujemy rozwiązaniami ułatwiającymi szukanie. I tak wykrywacz posiada dobrze przygotowany Pinpointing, świetnie namierza odnaleziony przedmiot, zaoszczędzając czas na przeszukiwanie ręczne ziemi :). ACE 250 posiada dźwiękową 3 tonową identyfikację znaleziska, która po kilku wyjściach w teren pozwoli nam szybko określić jakoś znaleziska.

Wadą wykrywacza jest brak ustawienia głośnika. Detektor pracuje stale na jednej głośności, która nie wszędzie jest "mile widziana" :). Rozwiązaniem tego problemu jest zaopatrzenie się w słuchawki z regulacją głosu i sterowanie nim z ich poziomu.

Cewka znajdująca się na wyposażeniu wykrywacza jest to model wodoodpornej cewki 6,5x9" RHINO TOUGH PROformance. Wygląda na pierwszy rzut oka niepozornie, jednak przy pierwszym wyjściu w teren zaskakuje nawet największych sceptyków.

Wykrywaczem Garrett ACE 250 zostały przeprowadzone testy, których wynik publikujemy poniżej:

  All metal Monety Biżuteria Relict
Boratynka
17
15
15
17
50 groszy 1923
21
18
19
20
10 kopiejek srebro
20
20
20
20
20 kopiejek srebro
21
21
21
20
łuska
27
22
25
24
szrapnelówka
18
0
16
16
obrączka złoto
24
14
23
18

Podsumowanie:

Bardzo dobry wykrywacz w swojej kategorii cenowej. Możliwości wykrywacza dają pozwalają na prowadzenie poszukiwań w każdym terenie, a jego osiągi zadowolą każdego poszukiwacza. Wykrywacz ACE 250 nadaje się zarówno dla początkującego eksploratora, jak i dla starych "wyjadaczy".