Kategorie

Zapraszamy do dyskusji

Wystawa w Kuligowie


W ramach obchodów stulecia policji rzecznej i Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie 15 maja 2020 r. Jacht Klub Policjantów Wodnych „Galar” zorganizował jednodniową plenerową wystawę fotograficzną w Kuligowie nad Bugiem, w miejscu historycznej bitwy. To tu w sierpniu 1920 r. szwadrony Huzarów Śmierci, wśród których było wielu ochotników policjantów z policji konnej rozgromiły konnicę bolszewicką.

Sklep Poszukiwania.pl


Planowane w tym roku obchody setnej rocznicy Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie (1920 – 2020), jak i całej policyjnej służby na wodach Rzeczpospolitej miały mieć wielką oprawę i rozłożone były na kilka miesięcy. Jednym z punktów miał być rejs Wisłą z Krakowa do Gdańska i prezentacja podczas postojów wystawy „W służbie królowej polskich rzek”, przygotowanej przez Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP. Niestety z powodu pandemii COVID-19 jubileusz będzie świętowany dużo skromniej.

15 maja br. udało się jednak zorganizować plenerową wystawę nad Bugiem Pomysłodawcą całego wydarzenia był asp. Emil Jarosławski funkcjonariusz Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie, który wraz z żoną Karoliną i synami Aleksandrem i Ignacym, mimo pandemii doprowadzili do finału całe przedsięwzięcie. Wystawiane zdjęcia zostały udostępnione przez Biuro Edukacji Historycznej – Muzeum Policji KGP. Wszystkie fotografie już wkrótce będzie można obejrzeć na stronach policja.pl oraz galerii www.galar.net.pl i www.hokuspokus.art.pl

(P.Ostaszewski / Fot. Jacek Herok /Miesięcznik „Policja 997”)


źródło: Policja.pl

POLECAMY TAKŻE: