Kategorie

Policjanci ustalili sprawców znieważenia zwłok i grobu niemieckiego żołnierza

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach w wyniku działań operacyjnych ustalili dane mężczyzn podejrzanych o znieważenie zwłok i miejsca pochówku niemieckiego żołnierza. Jeden z zatrzymanych odpowie także za posiadanie środków odurzających, które policjanci znaleźli przeszukując jego miejsce zamieszkania.
Sklep Poszukiwania.pl


We wrześniu bieżącego roku na zlecenie Instytutu Pamięci Narodowej na terenie gminy Polkowice prowadzono prace związane z ekshumacją zwłok niemieckich żołnierzy z grobu wojennego. Pracownicy firmy specjalizującej się w badaniach historyczno - archeologicznych, po wstępnym wytyczeniu miejsca pochówku zauważyli, że w wyznaczonym miejscu ktoś pogłębił grób i znieważył znajdujące się wewnątrz szczątki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego realizując działania operacyjne w tej sprawie ustalili dane osób mających związek z tym zdarzeniem. Podejrzanymi okazali się 21 i 27-latek. Policjanci w miejscu zamieszkania starszego z nich znaleźli również kilkadziesiąt porcji handlowych marihuany oraz amunicję. Zabezpieczone naboje oraz łuska zostaną teraz wysłane do laboratorium kryminalistycznego w celu przeprowadzenia dalszych badań.

Mężczyźni usłyszeli zarzut znieważenia zwłok i miejsca pochówku. Ponadto 27-latek odpowie za posiadanie środków odurzających. Podejrzanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

źródło i foto: Policja.plPOLECAMY TAKŻE: